Szkolenia przedmiotowe online – krytyczne myślenie dla nauczycieli

Krytyczne myślenie szkolenie online

Naszym głównym celem jest dostarczenie nauczycielom praktycznych szkoleń przedmiotowych krytycznego myślenia online z wykorzystaniem postaw, rutyn i narzędzi krytycznego myślenia. Dlatego przygotowaliśmy kilkadziesiąt szkoleń z poszczególnych przedmiotów oraz poziomów edukacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą szkoleniową:

Oferta szkoleniowa

Nasza oferta będzie cały czas wzbogacana – mamy mnóstwo trenerów, ze wszystkich przedmiotów, którzy dzielą się swoją wiedza i doświadczeniem. Co 2-3 miesiące nasza oferta będzie rosła, zatem śledźcie naszą stronę, aktualności na naszym FB

Istnieje możliwość zakupu szkolenia na fakturę. W sprawie zakupu szkolenia na szkołę, skontaktuj się – ilona.rachecka@mysleniekrytyczne.edu.pl

Krytyczne myślenie szkolenie online

Aby przekazać uczniom umiejętności krytycznego myślenia, trzeba przede wszystkim posiadać w tym zakresie stosowną wiedzę. Kadra pedagogiczna powinna więc przejść obowiązkowe nauczanie, tak, by pokazać uczniom czym jest logiczne myślenie. We współczesnym świecie, w czasach mediów społecznościowych, młodzi ludzie żyją w zupełnie innym świecie. Dziś młodym ludziom trudno jest rozwiązywać problemy, bowiem wolą od nich uciekać. Dziś trudno jest im podejmować ważne decyzje, stawiać hipotezy, wykazywać się kreatywnością i motywacją do działania. W dzisiejszym świecie wszystko jest niemal podane na tacy. Dzieci, a potem młodzi ludzie wkraczający w świat nie znając konsekwencji swoich poczynań, nie potrafią zrozumieć problemu, trudno u nich o otwartość na innego człowieka.

Doskonalenie nauczycieli to kształcenie ich pod względem tego, jak powinno wyglądać nauczanie, aby uczniowie mogli się uczyć myślenia krytycznego i dalej móc to wykorzystać w życiu. Dziś w nauczaniu działa jeden, określony schemat: nauczycielka wymaga od uczniów nauczenia się teorii z podręcznika na sprawdzian, często pod podany klucz. Czy to więc stanowi sedno nauki, którą dalej można wykorzystać w życiu? Z całą pewnością nie!

Nauczanie krytyczne pozwala odróżniać prawdę od fałszu i dobro od zła. Pozwala weryfikować fakty, dostosowywać zdobytą wiedzę do konkretnych sytuacji w życiu. Dzięki nauczaniu krytycznemu każdy może w pełni wykorzystać swój potencjał i to tak naprawdę odgrywa wartość nadrzędną.

 

Zatrzymaj się i pomyśl - przydatne podstawy i zdobyte kompetencje w myśleniu krytycznym

Myślenie krytyczne jest ważne zarówno dla uczniów i nauczycieli. Poprzez edukatora, nauczyciele są w stanie zdobyć wiedzę, którą dalej mogą w profesjonalny, ale i rzeczowy sposób przekazać swoim uczniom. Różnica w nauczaniu zwykłym, a według obowiązujących trendów nauczania krytycznego jest zasadnicza i im więcej nauczycieli zrozumie taką oczywistość, tym nauczanie będzie wyglądało zupełnie inaczej. Jedni uczniowie potrzebują więcej czasu na zrozumienie pewnych zagadnień, inni mniej. Dla jednych stawianie pytań nie jest problemem, dla innych to niezaprzeczalny problem. W rozumieniu myślenia krytycznego, organizacja zajęć powinna wyglądać tak, aby móc otworzyć się na każdego ucznia, tak, aby wspomóc go w procesie całej edukacji. Zarówno w szkole, jak również i w życiu zawodowym, ludzie powinni wyposażyć się w zdolności, które pozwolą im radzić sobie z codziennością, które nauczą ich rozwiązywać problemy, radzić sobie z sytuacjami stresowymi. Nie ma jednego, konkretnego wzoru postępowania, ale w swoich działaniach poprzez wykorzystanie myślenia krytycznego, można żyć dużo łatwiej i w pełni efektywnie.
 
Wybierając szkolenia dla wychowawców i nauczycieli można otrzymywać ogrom niezbędnych informacji, które mogą okazać się kluczowe w nauczaniu uczniów w szkołach. Jak wywołać w uczniach zdolność logicznego myślenia, jak pokazać im, na co mogą się zgadzać, a jak powinni powiedzieć, że czegoś nie chcą, coś ich nie interesuje? Część ludzi myśli bezrefleksyjnie, czyli bezmyślnie, automatycznie, nieświadomie. A czy o to w tym wszystkim chodzi? Oczywiście nie! Chcąc opisać pojęcie myślenia krytycznego, najlepiej z pewnością sprawdza się tutaj określenie – naucz się myśleć, jak myśleć, identyfikuj problem, zbierz dane, przeanalizuj je, oceń, następnie podejmij decyzję i zakomunikuj ją innym. To stanowi sedno rozumienia krytycznego, na jakim powinno się skupić nauczanie myślenia krytycznego.