Czym jest platforma?

Jesteśmy jedyną organizacją w Polsce, która od 15 nieprzerwanie propaguje, upowszechnia myślenie krytyczne, narzędzia krytycznego myślenia w polskiej edukacji.

Stworzyliśmy pierwszą i na razie jedyną platformę edukacyjną w całości poświęconej temu tematowi.

Na naszej platformie można znaleźć:

  • kursy online
  • tutoriale (10-12 min) o rutynach MK
  • Webinary przedmiotowe – zastosowanie rutyn i narzędzi MK na poszczególnych przedmiotach
  • Nagrania z wszystkich naszych konferencji
  • PDF z opracowaniami – prawie 100 inspiracji ze wszystkich przedmiotów, opracowania tematyczne (np. o 4K)

 

Razem to ponad 200 zasobów, które tworzą kilkaset godzin materiału. Z każdym rokiem zasoby na naszej platformie będą bogatsze, wraz z kolejnymi poziomami zaawansowania w myśleniu krytycznym (cztery poziomy).

Platforma jest dostępna dla indywidualnych osób

 

Każdy uczestnik naszych szkoleń w naszym Instytucie otrzyma dostęp do części zasobów naszej platformy, korespondujących z teściami szkolenia. Wszystko to w cenie szkolenia 😊

 

Uważamy, że rozwój myślenia krytycznego powinien być głównym zadaniem dzisiejszej szkoły i całego systemu edukacji. Jeśli celem edukacji jest przygotowanie ucznia do świadomego i odpowiedzialnego życia w dorosłym świecie, to „absolwent myślący krytycznie” powinien być głównym celem każdej placówki szkolnej.

 

Myślenie krytyczne choć teoretycznie jest dla wszystkich, to w praktyce wybiera je zaledwie kilka procent społeczeństwa – to ci odważni, ci co chcą zmieniać swoje życie i świat dookoła.

 

Pomyśl zatem spokojnie, do której grupy Ty chcesz należeć…

Platforma krytycznego myślenia