Deprecated: Funkcja WP_Dependencies->add_data() została wywołana z argumentem, którego użycie jest przestarzałe od wersji 6.9.0! Komentarze warunkowe IE są ignorowane przez wszystkie obsługiwane przeglądarki. in /usr/home/Mac0501/domains/instytutkrytycznegomyslenia.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6131 Od myślenia do zmiany – jak nauczyciel może tworzyć kulturę myślenia w szkole - Instytut Krytycznego Myślenia - Rozwijamy kompetencję krytycznego myślenia w polskiej edukacji

Instytut Krytycznego Myślenia – Rozwijamy kompetencję krytycznego myślenia w polskiej edukacji

Od myślenia do zmiany – jak nauczyciel może tworzyć kulturę myślenia w szkole

myślenie krytyczne szkolenie

Przez lata edukacja opierała się na paradygmacie, że uczenie się to przede wszystkim efekt zapamiętywania. Wkuwanie, powtarzanie, testowanie – tak wyglądała codzienność wielu uczniów i nauczycieli. Dziś jednak wiemy coraz więcej o mózgu, procesach uczenia się i roli emocji. Neurodydaktyka jasno pokazuje: trwałe uczenie się nie jest efektem samego zapamiętania, ale konsekwencją myślenia.

To myślenie – analizowanie, porównywanie, rozumowanie, stawianie pytań – prowadzi do głębszego rozumienia i prawdziwej zmiany w sposobie, w jaki uczniowie przyswajają wiedzę. I właśnie tu zaczyna się rola nauczyciela. To on, poprzez język, pytania, atmosferę w klasie i stosowane rutyny, może kształtować kulturę myślenia.

Budowanie tej kultury nie wymaga rewolucji – to proces, który zaczyna się od małych kroków. Może to być zmiana sposobu zadawania pytań, wprowadzenie prostej rutyny myślowej, czy świadome zostawienie przestrzeni uczniom na refleksję. Takie działania tworzą środowisko, w którym uczniowie nie tylko uczą się faktów, ale też uczą się, jak myśleć.

Dlatego przygotowaliśmy kurs online, który wprowadza nauczycieli w nowy paradygmat uczenia się. Pokazuje, jak odchodzić od wkuwania i powierzchownego zapamiętywania w stronę uczenia się poprzez myślenie. To baza, którą można wprowadzać od razu na swoich lekcjach – z prostymi rutynami i narzędziami, które zmieniają codzienną praktykę. To praktyczne szkolenie dla nauczycieli, którzy chcą stać się inicjatorami zmiany w swoich szkołach.

Pytanie, które warto dziś postawić brzmi: jaką kulturę tworzysz w swojej klasie – kulturę pamięci czy kulturę myślenia?

Tylko w ramach Letniej Akademii Myślenia Krytycznego kurs w wersji online oraz wersji online z coachingiem kosztuje jedyne 970 zł! Sprawdź szczegóły: https://kursy-online.promocja.mysleniekrytyczne.edu.pl/

PS. Płacąc poprzez PayU możesz zapłacić w ratach albo odroczyć płatność!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top